Kráľ Belgičanov

Premiere:27. September 2017
Length:94 minutes
Genre:Comedy

Satirická komediálna roadmovie o panovníkovi, ktorý sa v snahe zachrániť svoju krajinu pred rozpadom vydáva na nečakane dobrodružnú cestu naprieč Balkánom.

Director: Peter Brosens, Jessica Woodworth  •  Scenario: Peter Brosens, Jessica Woodworth  •  Haircut: David Verdurme  •  Camera: Ton Peters  •  Sound: Michel Schöpping, Pepijn Aben  •  Cast: Peter Van den Begin, Lucie Debay, Bruno Georis, Pieter Van Der Houten, Titus De Voogdt, Valentin Ganev, Nathalie Laroche

Král Belgičanov je práve na štátnej návšteve v Istanbule, keď sa dozvie, že sa jeho krajina rozpadla. Musí sa okamžite vrátiť domov, aby zachránil svoje kráľovstvo. Slnečná búrka ale spôsobí, že vzdušný priestor je kompletne uzavrený a komunikácia nefunguje. Žiadne lietadlá. Žiadne telefóny. S pomocou britského filmára a tanečníc z bulharského folklórneho súboru sa kráľovi a jeho sprievodu podarí utiecť cez hranice. Inkognito. Tak začína odysea naprieč Balkánom, počas ktorej kráľ objaví skutočný svet - a svoje pravé ja.

Length: 94 min

Year: 2016