SLOBODA

Hrajú:Johanna Wokalek, Hans-Jochen Wagner, Inga Birenfeld, Andrea Sabová
Premiéra:30. máj 2018
Žáner:Dráma

Odišla z Berlína, aby začala nový život v Bratislave.

Réžia: Jan Speckenbach  •  Kamera: Tilo Hauke  •  Architekt: Juliane Friedrich  •  Strih: Jan Speckenbach  •  Zvuk: Marian Alexander Mentrup  •  Producent: Sol Bandy, Jamila Wenske  •  Hrajú: Johanna Wokalek, Hans-Jochen Wagner, Inga Birenfeld, Andrea Sabová, Ondrej Kovaľ, Zuzana Norisová, Caitlin Witty,, Rubína Labusch, Georg Arms

Nora (40) odchádza od svojho muža a dvoch detí bez jediného slova. Je vedená nevysvetliteľnou silou. Chce byť slobodná. Najskôr odchádza do Viedne, kde stretáva mladšieho muža, ale má pocit, že kultúrne príbuzné prostredie jej neposkytlo dostatočnú slobodu, preto odchádza do Bratislavy. Spoznáva sa s mladou striptérkou Etelou a jej manželom Tamásom, začína nový život.

Ide o druhý film režiséra Jana Speckenbacha, ktorého predchádzajúci celovečerný film Nezvestní bol uvedený vrámci Berlinale 2012 a bol nominovaný na Európsky objav vrámci European Film Award 2012. Projekt je koprodukciou medzi spoločnosťami BFILM, OneTwo Films (DE), ZAK Film Productions (DE) a ZDF (DE). Realizáciu filmu podporil Medienboard Berlin-Brandenburg, FFA, Kuratorium mladého nemeckého filmu a Audiovizuálny fond.

Rok výroby: 2017
Dátum lokálnej premiéry: 30. máj 2018

• Slovensko
  • Nemecko

Odišla z Berlína, aby začala nový život v Bratislave.

Rok výroby: 2017
Dátum lokálnej premiéry: 30. máj 2018