Okhwan na ceste za slobodou

2DSVMP
Réžia:Marek Mackovič
Premiéra:6. júl 2016
Žáner:Dokument

Réžia: Marek Mackovič  •  Scenár: Marek Mackovič  •  Kamera: Martin Štrba  •  Hudba: Roman Ferianc  •  Strih: Marek Mackovič

Kórejčan Okhwan Yoon bol bežný absolvent práva a úspešný podnikateľ. V roku 2001zahodil oblek a kravatu, vzdal sa hľadania rodinného šťastia, vysadol na bicykel a vydal sa na cestu okolo sveta. Prešiel 192 krajín s jediným cieľom: zjednotiť svoj národ, spojiť Severnú a Južnú Kóreu. Prežil nehody, únos v Sudáne, bicykloval s maláriou. Po desiatich rokoch sa rozhodol priniesť najvyššiu obeť s nádejou na zmenu. Je to blázon alebo hrdina? – Projekt mladého režiséra Mareka Mackoviča sa stal známym dlho pred dokončením, keď jeho zábery nakrútené s Okhwanom 24. júla 2010 v Nepále použili režiséri Kevin Macdonald, ocenený Oscarom, a Loressa Clisby v projekte Life in a Day, prezentovanom formou streamovania na prestížnom festivale Sundance.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 6. júl 2016