KOMÚNA | kinaspolu online

kinaspoluCS15
Director:Thomas Vinterberg
Cast:Julie Agnete Vang, Martha Sofie Wallstrøm Hansen, Trine Dyrnholm, Ulrich Thomsen
Premiere:23. June 2016
Length:111 minutes
Genre:Comedy, Drama

„Každý sen o rodine končí trpkým prebudením”

Director: Thomas Vinterberg  •  Scenario: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm  •  Cast: Julie Agnete Vang, Martha Sofie Wallstrøm Hansen, Trine Dyrnholm, Ulrich Thomsen  •  Camera: Jesper Tøffner  •  Music: Fons Merkies  •  Haircut: Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud

Komúna je svedectvom hroziaceho konca rodiny, pospolitosti i celej jednej epochy v dánskych dejinách.

Thomas Vinterberg zasadil svoj film Komúna do polovice 70. rokov, do prostredia akademického spoločenstva na predmestí Kodane. Hrdinami filmu sú architekt Erik, jeho manželka – televízna hlásateľka Anna a ich dcéra Freja. Po tom, čo sa dozvedia, že zdedili veľkú vilu, začnú uskutočňovať svoj sen o autentickej komúne plnej vzájomnosti a radovánok. Idea láskyplného a rodinného spoločenstva pod strechou Erikovho domu sa však začne rozpadávať, keď sa do domu prisťahuje jeho milenka. Prežije ideál stretnutie s realitou?

Length: 111 min

Year: 2016
Local premiere date: 23. June 2016

Country of origin:

• Denmark

„Každý sen o rodine končí trpkým prebudením”

Year: 2016
Local premiere date: 23. June 2016