CHLAST | kinaspolu online

Premiere:26. November 2020
Length:117 minutes
Genre:Drama

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi.

Director: Thomas Vinterberg  •  Scenario: Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg  •  Camera: Sturla Brandth Grøvlen  •  Cast: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe, Magnus Millang  •  Music: Mikkel Maltha, Leslie Min  •  Haircut: Anne Østerud, Janus Billeskov Jansen

Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

Length: 117 min

Year: 2020