WOMAN AT WAR | kinaspolu online

kinaspoluCS15
Director:Benedikt Erlingsson
Cast:Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Juan Camillo Roman Estrada, Jörundur Ragnarsson
Premiere:17. January 2019
Length:101 minutes
Genre:Drama

Director: Benedikt Erlingsson  •  Scenario: Benedikt Erlingsson, Ólafur Egilsson  •  Camera: Bergsteinn Björgúlfsson  •  Music: Davíð Þór Jónsson  •  Cast: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Juan Camillo Roman Estrada, Jörundur Ragnarsson, Olena Lavreňuk, Vala Kristín Eiríksdóttir, Halldór Halldórsson, Saga Garðarsdóttir

Je lepšou metódou, ako zachrániť svet, sabotáž stožiarov vysokého napätia alebo adoptovanie ukrajinskej siroty? Túto otázku rieši svojrázna „zenová teroristka“ v šťavnatom a ironickom filme Benedikta Erlingssona. Päťdesiatnička Halla je učiteľka a zbormajsterka žijúca zdanlivo usporiadaným spôsobom života. Tvrdá a nekompromisná žena vedie súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktoré ničia islandskú krajinu. Ako prispieť svojím dielom k tomu, aby nenastala ekologická a sociálna katastrofa?

Length: 101 min

Year: 2018