NÓRSKY NINJA | kinaspolu online

Cast:Amund Maarud, Jon Øigarden, Linn Stokke, Mads Ousdal
Length:77 minutes
Genre:Action, Comedy

Neskutočný príbeh o skutočnom nórskom politikovi Arne Treholtovi, ktorý ako nórsky ninja chráni svoju krajinu počas špionážnej Studenej vojny.

Director: Thomas Cappelen Malling  •  Scenario: Thomas Cappelen Malling  •  Camera: Trond Høines  •  Music: Gaute Tønder  •  Haircut: Simen Gengenbach  •  Cast: Amund Maarud, Jon Øigarden, Linn Stokke, Mads Ousdal

Satirická fantaskná snímka, opierajúca sa o skutočný príbeh nórskeho diplomata Arneho Treholta, rozpráva o špeciálnej jednotke ninjov zriadenej nórskym kráľom počas obdobia studenej vojny. Film, nakrútený ako naivisticky štylizované video, je vtipným mixom šikovnej amatérskej kinematografie s prehnanou gýčovitosťou a mechanickými trikmi v štýle béčkových sci-fi filmov a televíznych seriálov.

Length: 77 min

Year: 2010