Medzinárodný festival outdoorových filmov - 19.11.2018

2DČT12
Premiéra:19. november 2018
Žáner:Dokument, zaner_outdoor, Športový

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Domov (Home, USA, 36 min.)

Hledají význam slova domov. Portrét mezinárodní komunity

skydiveru, kterí žijí život v krajních rychlostech!

Život v oblakoch (Life in the clouds, Slovensko, 51 min.)

Kamzíci spolu s dalšími obyvateli arktické prírody prežívají v Tatrách

už po více než deset tisíc let!

Na pomezí objevu (Frontier of Firsts, USA, 12 min.)

Prvosjezdy trí neprobádaných rek na jihu Aljašky. Pilot a kajakár

spojí síly k uskutecnení této unikátní expedice!

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Za 15 rokov svojej existencie sa stal vo svojej podstate a charakteru najväčším filmovým súťažno putovným festivalom nielen v Českej republike, ale aj na svete. Festival je zameraný na športy i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.

Filmy nás zavádzajú do rôznych miest našej planéty, ukazujú mentalitu a kultúru tamojších obyvateľov. Zavádzajú nás do prostredia, kde sa bežný "smrteľník" nedostane. Mnoho filmov má veľký sociálny a citový náboj. Festivalu sa zúčastňujú českí, slovenskí a zahraniční autori, filmové štúdiá, národné televízie i súkromné ​​televízne spoločnosti, a to v profesionálnej i amatérskej rovine. Festival a tento filmový žáner má tiež svoje mimoriadne špecifikum a jedinečnosť. Filmy si na nič nehrajú. To, čo divák vidí, je skutočnosť, ktorá sa odohrala. Filmy sú jedinečné a neopakovateľné.

Rok výroby: 2018
Dátum lokálnej premiéry: 19. november 2018

• Slovensko
  • USA

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Domov (Home, USA, 36 min.)

Hledají význam slova domov. Portrét mezinárodní komunity

skydiveru, kterí žijí život v krajních rychlostech!

Život v oblakoch (Life in the clouds, Slovensko, 51 min.)

Kamzíci spolu s dalšími obyvateli arktické prírody prežívají v Tatrách

už po více než deset tisíc let!

Na pomezí objevu (Frontier of Firsts, USA, 12 min.)

Prvosjezdy trí neprobádaných rek na jihu Aljašky. Pilot a kajakár

spojí síly k uskutecnení této unikátní expedice!

Rok výroby: 2018
Dátum lokálnej premiéry: 19. november 2018