Nech je svetlo

Premiere:25. September 2019
Length:93 minutes
Genre:Drama

Nech je svetlo (Nech je svetlo)

2DSV

25. 9. Wednesday

5,00 19:00

Príbeh otca, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Všetko sa zvrtne, keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka.

Director: Marko Škop  •  Scenario: Marko Škop  •  Haircut: František Krähenbiel  •  Camera: Ján Meliš  •  Sound: Jan Čeněk  •  Music: Oskar Rózsa, David Solař  •  Cast: Milan Ondrík, František Beleš, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Katarína Kormaňáková, Maximilián Dušanič, Daniel Fischer, Csongor Kassai, Anikó Vargová

Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

Length: 93 min

Year: 2019