Medzinárodný festival outdoorových filmov - 20.11.2019

Premiéra:20. november 2019
Dĺžka:103 minút
Žáner:Dokument, zaner_outdoor, Športový

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Cesta snov ( Taliansko, 30 min.)

Lezecké putovanie po Patagónii s cieľom zdolať vrchol Fitz Roy.

Rila&Pirin ( Slovensko, 38 min.)

Film zachytáva 5 priateľov na 7 dňovej ceste po hrebeňoch najvyšších hôr Balkánu

Teória šťastia podľa Rybanského ( Slovensko, 35 min.)

Ľubo túži ešte raz v živote uvidieť mohutnú stenu na Vtáčniku. v 70 rokoch tu písal históriu prvovýstupov.

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Za 17 rokov svojej existencie sa stal vo svojej podstate a charakteru najväčším filmovým súťažno putovným festivalom nielen v Českej republike, ale aj na svete. Festival je zameraný na športy i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.

Filmy nás zavádzajú do rôznych miest našej planéty, ukazujú mentalitu a kultúru tamojších obyvateľov. Zavádzajú nás do prostredia, kde sa bežný "smrteľník" nedostane. Mnoho filmov má veľký sociálny a citový náboj. Festivalu sa zúčastňujú českí, slovenskí a zahraniční autori, filmové štúdiá, národné televízie i súkromné ​​televízne spoločnosti, a to v profesionálnej i amatérskej rovine. Festival a tento filmový žáner má tiež svoje mimoriadne špecifikum a jedinečnosť. Filmy si na nič nehrajú. To, čo divák vidí, je skutočnosť, ktorá sa odohrala. Filmy sú jedinečné a neopakovateľné.

Dĺžka: 103 min

Rok výroby: 2019
Dátum lokálnej premiéry: 20. november 2019

Krajina pôvodu:

• Slovensko
  • Taliansko

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Cesta snov ( Taliansko, 30 min.)

Lezecké putovanie po Patagónii s cieľom zdolať vrchol Fitz Roy.

Rila&Pirin ( Slovensko, 38 min.)

Teória šťastia podľa Rybanského ( Slovensko, 35 min.)

Rok výroby: 2019
Dátum lokálnej premiéry: 20. november 2019