KOMÚNA | kinaspolu online

kinaspoluČT15
Réžia:Thomas Vinterberg
Hrajú:Julie Agnete Vang, Martha Sofie Wallstrøm Hansen, Trine Dyrnholm, Ulrich Thomsen
Premiéra:23. jún 2016
Žáner:Komédia, Dráma

„Každý sen o rodine končí trpkým prebudením”

Réžia: Thomas Vinterberg  •  Scenár: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm  •  Hrajú: Julie Agnete Vang, Martha Sofie Wallstrøm Hansen, Trine Dyrnholm, Ulrich Thomsen  •  Kamera: Jesper Tøffner  •  Hudba: Fons Merkies  •  Strih: Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud

Komúna je svedectvom hroziaceho konca rodiny, pospolitosti i celej jednej epochy v dánskych dejinách.

Thomas Vinterberg zasadil svoj film Komúna do polovice 70. rokov, do prostredia akademického spoločenstva na predmestí Kodane. Hrdinami filmu sú architekt Erik, jeho manželka – televízna hlásateľka Anna a ich dcéra Freja. Po tom, čo sa dozvedia, že zdedili veľkú vilu, začnú uskutočňovať svoj sen o autentickej komúne plnej vzájomnosti a radovánok. Idea láskyplného a rodinného spoločenstva pod strechou Erikovho domu sa však začne rozpadávať, keď sa do domu prisťahuje jeho milenka. Prežije ideál stretnutie s realitou?

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 23. jún 2016

• Dánsko

„Každý sen o rodine končí trpkým prebudením”