NIET ZLA MEDZI NAMI | kinaspolu online

Premiéra:23. november 2020
Dĺžka: minút
Žáner:Dráma

Štyri príbehy, ktoré sú variáciami na témy morálnej sily a trestu smrti v despotickom režime a jeho hrozbách.

Réžia: Mohammad Rasoulof  •  Scenár: Mohammad Rasoulof  •  Kamera: Ashkan Ashkani  •  Hudba: Amir Molookpour  •  Strih: Mohammadreza Muni, Meyesam Muini  •  Hrajú: Baran Rasoulof, Mahtab Servati, Kaveh Ahangar

Každá krajina, ktorá presadzuje trest smrti, potrebuje, aby ľudia zabíjali iných ľudí. Štyria muži sú postavení pred nepredstaviteľnú, ale jednoduchú voľbu. Nech sa rozhodnú akokoľvek, priamo alebo nepriamo to naruší ich samých, ich vzťahy a celý ich život. V štyroch tematicky prepojených epizódach Mohammad Rasoulof rozpráva ich príbehy, ktoré sú nevyhnutne aj príbehmi ľudí z ich okolia.

Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 23. november 2020