VIDÍŠ MESIAC, DANIEL | kinaspolu online

Hrajú:Esben Smed, Toby Kebbell, Anders W. Berthelsen, Sofie Torp
Premiéra:30. január 2020
Žáner:Dráma

Réžia: Niels Arden Oplev, Anders W. Berthelsen  •  Podľa predlohy: Puk Damsgård (kniha)  •  Scenár: Anders Thomas Jensen  •  Kamera: Eric Kress  •  Hudba: Johan Söderqvist  •  Hrajú: Esben Smed, Toby Kebbell, Anders W. Berthelsen, Sofie Torp, Christiane Gjellerup Koch, Ellaha Lack, Charlie Carrick, Sara Hjort Ditlevsen, Amir El-Masry, Fady Elsayed, Jens Jørn Spottag, Ardalan Esmaili, Rasmus Bjerg, Rafael Pettersson, Thomas Biehl, Elizabeth Moynihan, Ben Roberts, Henrik Birch, Niels Anders Thorn, Susan A. Olsen, Jonas Jörgensen, Mathieu Busson, Lars Lohmann, Margareta Olsson, Peter Sejer Winther, Rodrigo Pozo Vizcarra, Hanna Holmqvist, Thomas Hou Mandsfeldt

Snímka rozpráva príbeh jedného z najúžasnejších únosov súčasnosti. Hlavnou postavou je mladý dánsky fotožurnalista Daniel Rye, ktorý bol v Sýrii zadržaný ako rukojemník teroristickou organizáciou Islamský štát spolu s niekoľkými ďalšími cudzincami vrátane amerického novinára Jamesa Foleyho. Film sleduje Danielov boj o prežitie, jeho priateľstvo s Jamesom a nočnú moru rodiny Ryeovcov doma v Dánsku, ktorí sa snažia vyrovnať so strachom, že už možno nikdy neuvidia svojho syna nažive. V centre tejto krízy nachádzame vyjednávača rukojemníkov Arthura, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri zabezpečení Danielovho prepustenia. Na réžii sa podieľal aj herec Anders W. Berthelsen, ktorý si vo filme aj zahral. Snímku uvedieme v predpremiére na prehliadke severskej kinematografie SCANDI 2020.

Rok výroby: 2019
Dátum lokálnej premiéry: 30. január 2020