ŽIVOT TEJ DRUHEJ | kinaspolu online

Réžia:Sylvie Testud
Hrajú:Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Danièle Lebrun
Žáner:Komédia, Dráma, Mysteriózny

Nie každé ranné precitnutie prináša radostné poznanie.

Réžia: Sylvie Testud  •  Scenár: Claire Lemaréchal, Sylvie Testud  •  Producent: Emmanuel Jacquelin, Laurent Pétin, Michèle Pétin  •  Hudba: André Dziezuk  •  Kamera: Thierry Arbogast  •  Strih: Yann Malcor  •  Hrajú: Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Danièle Lebrun, Vernon Dobtcheff, Yvi Dachary-Le Béon, François Berléand

Celovečerný hraný debut mladej talentovanej francúzskej herečky a režisérky Sylvie Testud (Lourdes, 2009; Edith Piaf, 2007) prináša adaptáciu rovnomenného románu Frédérique Degheltovej. Ľahká romantická komédia je ako správne namiešaný drink s tajomstvom, zľahka prikorenený dávkou mystéria i drámy.

Príbeh začína stretnutím Márie a Paula, ktorí prežívajú lásku na prvý pohľad. Naplánujú a urobia si výlet na pláž a vášnivá noc môže začať. Ale na druhý deň ráno sa Mária zobudí a s hrôzou zistí, že si nedokáže spomenúť na posledných desať rokov svojho života. Prekvapená sa dozvedá, že sa vydala za Paula a ich manželstvo je v krachu. Zistí, že je matkou citlivého malého chlapca, že riadi mocnú nadnárodnú spoločnosť s cennými papiermi a že je majiteľkou rozprávkového bytu s romantickým výhľadom na Eiffelovu vežu. Stále však netuší, ako sa to všetko mohlo stať a ako k tomu všetkému došlo. Príbeh skúma Mariinu amnéziu až do momentu, keď si začne uvedomovať, akou bola kedysi slobodnou dievčinou, letiacou svetom s ľahkosťou motýľa, a akou ženou sa postupne po rokoch manželstva a materstva stala.

Celovečerný hraný debut talentovanej francúzskej herečky a režisérky Sylvie Testud (Lourdes, 2009; Edith Piaf, 2007) prináša adaptáciu rovnomenného románu Frédériquea Deghelta. Ľahká romantická komédia je ako správne namiešaný drink s tajomstvom, zľahka prikorenený dávkou mystéria i drámy.

Rok výroby: 2012
Dátum svetovej premiéry: 5. september 2013

• Francúzsko
  • Belgicko
  • Luxembursko

Nie každé ranné precitnutie prináša radostné poznanie.

Rok výroby: 2012
Dátum svetovej premiéry: 5. september 2013