Moja afganská rodina - Režim OP Vstup voľný na preukaz filmových klubov

Réžia:Michaela Pavlátová
Premiéra:26. január 2022
Žáner:Animovaný

Príbeh Herry, ktorá sa zamiluje do Afganca Nazira a rozhodne sa s ním odísť do jeho rodnej krajiny.

Réžia: Michaela Pavlátová  •  Scenár: Ivan Arsenjev, Yaël Giovanna Lévy  •  Námet: Petra Procházková  •  Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine  •  Strih: Evženie Brabcová

Film Moja afganská rodina rozpráva príbeh Herry, ktorá sa zamiluje do Afganca Nazira a rozhodne sa s ním odísť do jeho rodnej krajiny. Netuší, aký život ju čaká v Afganistane ani do akej rodiny vstupuje. Ako ostatné ženy v rodine aj Herra nosí burku a schováva sa, keď prídu do domu hostia. Po čase získava novú prácu s Američankou Heidi, ktorá len veľmi málo rozumie tomu, ako žijú ženy v Afganistane, a ešte menej tomu, že nie každý chce, aby ho zachránil Západ.

Moja afganská rodina je adaptáciou knihy Frišta českej novinárky Petry Procházkovej.

Film vznikol v koprodukcii v Českou republikou a Francúzskom. Realizáciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie a grantový program Rady Európy Eurimages.

Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 26. január 2022