Panstvo Downton: Nová éra

Premiéra:22. jún 2022
Žáner:Dráma

Veľký filmový návrat.

Réžia: Simon Curtis  •  Hrajú: Maggie Smith, Michelle Dockery, Laura Haddock, Elizabeth McGovern, Joanne Froggatt, Tuppence Middleton, Laura Carmichael, Dominic West

Panstvo Downton sa vracia na plátna kín. Prvá filmová verzia slávneho seriálu u divákov zabodovala, preto sa so šľachtickým rodom Crawleyovcov a ich služobníctvom vydáme za ďalším výpravným dobrodružstvom, pre ktoré by televízna obrazovka bola príliš malá. Za dobu svojej filmovej a seriálovej existencie už Panstvo Downton zažilo všeličo, ale asi nikoho by nenapadlo, že sa v minulosti babičky Violet (Maggie Smith) ukrýva tajomstvo, ktoré môže otriasť základy celého šľachtického rodu Crawleyovcov. Všetko odštartuje šokujúca správa, že sa Violet stala dedičkou zámku v južnom Francúzsku, ktorý jej odkázal muž, s ktorým sa stretla v mladosti. Čo sa medzi tými dvoma mohlo odohrať, že si na ňu po toľkých rokoch spomenul vo svojom závete a odkázal jej také bohatstvo? Časť rodiny nadšene vyráža na Francúzsku riviéru, aby novo nadobudnutú nehnuteľnosť preskúmala, skeptický Violetin syn Robert (Hugh Bonneville) má však podozrenie, že sa za dedičstvom zámku môže skrývať príbeh, ktorý by radšej nepočul. Vlády na Downtonom sa počas Robertovej neprítomnosti ujala jeho najstaršia dcéra Mary (Michelle Dockery), ktorá sa musí vysporiadať s inváziou amerických filmárov, ktorí v kulisách nádherného zámku chcú natočiť pravý hollywoodsky bijak. Konflikt upjatých britských tradícií s americkou bezstarostnosťou a rovnoprávnosťou by mohol mať len ťažko zábavnejšiu podobu, zvlášť keď sa do filmového natáčania aktívne zapoja aj obyvatelia a zamestnanci panstva.

Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 22. jún 2022