Jan Žižka

Hrajú:Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, William Moseley
Premiéra:9. september 2022
Žáner:Akcia, Historický, Dráma, Životopisný

Historický veľkofilm o neporazenomo vojvodcovi z Trocnova.

Hrajú: Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, William Moseley, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn, Sophie Lowe, Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař  •  Producent: Petr Jákl, Cassian Elwes – WOG film, Double Tree Entertainment  •  Dramaturg: Ivo Trajkov  •  Réžia: Petr Jákl

Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou. Európa na konci 14. storočia. Všetko, čo vybudoval Karol IV., cisár rímsky a zároveň český kráľ, sa rozpadá. Storočné poriadky sa otriasajú v základoch. Cisárov prvorodený syn a nástupca Václav IV. je príliš slabým panovníkom do takej doby. Popredný magnát v krajine, pán Jindřich z Rožmberka, pohlcuje dvorca slobodných zemanov jeden po druhom. Ale jeden z nich sa mu postaví, jeho meno je Ján Žižka.

Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 9. september 2022

Historický veľkofilm o neporazenomo vojvodcovi z Trocnova.

Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 9. september 2022