Stratené ilúzie

Hrajú:Benjamin Voisin, Xavier Dolan, Cécile de France, Gérard Depardieu
Premiéra:8. december 2022
Žáner:Historický, Dráma

Réžia: Xavier Giannoli  •  Scenár: Jacques Fieschi, Xavier Giannoli, Yves Stavrides, Honoré de Balzac  •  Strih: Cyril Nakache, Riwanon Le Beller  •  Kamera: Christophe Beaucarne  •  Hudba: Varda Kakon  •  Hrajú: Benjamin Voisin, Xavier Dolan, Cécile de France, Gérard Depardieu, Vincent Lacoste

Lucien je mladý neznámy básnik, ktorý žije v 19. storočí vo Francúzsku. Do svojho života vkladá veľké nádeje a ambície. Opúšťa rodinnú tlačiareň v rodnom kraji, aby skúsil šťastie v Paríži po boku svojej ochrankyne. V tomto úžasnom meste sa čoskoro ocitá vydaný napospas vlastnému osudu a postupne objavuje zákulisie sveta zisku a pretvárky. Ľudská komédia, v ktorej je možné všetko kúpiť a predať: literatúru aj tlač, politiku aj city, povesť aj dušu. Lucien bude milovať, bude trpieť a prežije svoje ilúzie. Film je adaptáciou slávneho románu Honorého de Balzaca.

Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 8. december 2022