Príbeh lesa

Premiéra:10. jún 2016
Žáner:Dokument

Divoká príroda z prvej ruky

Réžia: Jacques Cluzaud, Jacques Perrin  •  Scenár: Jacques Perrin, Stéphane Durand, Jacques Cluzaud  •  Kamera: Eric Guichard, Laurent Fleutot, Michel Benjamin

Po úchvatných dokumentoch Putovanie vtákov a Oceány prichádza dvojica Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Príbehom lesa. Nie toho tropického pralesa s exotickými zvieratami, ale toho nášho, ktorý máme na dosah, a ktorý pulzuje prekvapivo bohatým životom. Tvorcovia nakrúcali dokument štyri roky, s využitím tých najmodernejších technológií, na desiatkach lokalít po celej Európy, dokonca sami žili v lese so sledovanými divokými zvieratami. Iba vďaka unikátnym metódam nakrúcania dokážu autenticky prerozprávať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť a zachytiť vzrušujúci kolobeh života v ňom, ktorý ohromí dospelých aj detských divákov.

Rok výroby: 2015
Dátum lokálnej premiéry: 10. jún 2016